Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zaklinacz koni

Zaklinacz koni

The Horse Whisperer
dramat, USA, 1998, 170 min.
reżyseria: Robert Redford
obsada: Dianne Wiest, Kristin Scott Thomas, Robert Redford, Sam Neil, Scarlett Johansson
Premiera w Ale kino+: 19.05.2012 r.
5.00
343
10 głosy | 64 miejsce w rankingu
Zaklinacz koni

Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicka Evansa to rzadki przypadek nakręconego na podstawie książki filmu, który dorównuje literackiemu oryginałowi. Robert Redford, który występuje tu w podwójnej roli reżysera i aktora, raz jeszcze udowodnił, że jest wielkim filmowcem.

Podczas konnej przejażdżki 14-letnia Grace (Scarlett Johansson) uległa koszmarnemu wypadkowi. Dziewczynka i towarzysząca jej koleżanka Judith zostały potrącone przez ciężarówkę. Judith zginęła na miejscu. Grace w wyniku wypadku straciła nogę. Poważne obrażenia odniósł także jej ukochany koń, Pielgrzym. Weterynarze zalecają uśpić okaleczone zwierzę, ale sprzeciwia się temu matka dziewczynki, Annie MacLean (Kristin Scott Thomas). Kobieta czuje, że los zwierzęcia jest kluczem do uzdrowienia córki, która odniosła rany nie tylko na ciele, ale również na duszy i nie potrafi poradzić sobie psychicznie z tragedią. Cień nadziei daje tylko Tom Booker (Robert Redford) - człowiek zwany Zaklinaczem Koni, tajemniczy kowboj z Montany i legendarny uzdrowiciel chorych zwierząt. O Bookerze mówi się, że potrafi dokonywać cudów i nawiązywać niezwykłą więź z końmi. Annie MacLean wybiera się wraz Pielgrzymem i córką na ranczo Zaklinacza Koni. Okazuje się, że Booker cieszy się zasłużoną sławą a Annie MacLean odkrywa, że podróż do Montany i spotkanie z niezwykłym kowbojem zmieni także jej życie.

W "Zaklinaczu koni" obecna jest tajemnica, metafizyka, autentyczne uczucia, zapierające dech w piersiach krajobrazy Montany i wiara w potęgę miłości, która potrafi dokonywać rzeczy niemożliwych. ROBERT REDFORD, weteran i żywa legenda amerykańskiego kina, nie raz pokazał, że jest równie wybitnym aktorem, co reżyserem. W "Zaklinaczu koni" laureat reżyserskiego Oscara za "Zwykłych ludzi", występuje w obydwu rolach - i, zdaniem wielu krytyków, nakręcił najlepszy, a na pewno najbardziej emocjonalny film w swojej karierze. Brawa należą się młodziutkiej Scarlett Johansson - dziś wielkiej hollywoodzkiej gwieździe, ale wówczas 14-letniej dziewczynce, która w roli okaleczonej Grace daje pierwszą próbę swojego wyjątkowego talentu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...