Ale kino+
alekino+
Film. Zakochana Jane

Zakochana Jane

Becoming Jane
melodramat, Wlk. Brytania/Irlandia, 2007, 120 min.
reżyseria: Julian Jarrold
obsada: Anne Hathaway, Ian Richardson, James Cromwell, James McAvoy, Julie Walters, Maggie Smith
Premiera w Ale kino+: 28.08.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 21 miejsce w rankingu
Zakochana Jane

Historia miłosna z życia młodej, nieznanej jeszcze pisarki Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej". W roli głównej - nominowana do Nagrody BIFA Anne Hathaway.

Anglia, schyłek XVIII wieku. Młoda Jane Austen (Anne Hathaway) to początkująca pisarka o niezwykle romantycznej duszy. Wierzy w wielką i prawdziwą miłość a za mąż chce wyjść tylko i wyłącznie za tego "jedynego". Jednak w jej kręgach małżeństwo z miłości traktowane jest jak głupota - przede wszystkim powinno być dobrym interesem, z korzyścią dla obu stron. Dlatego rodzice Jane oczekują, że wyjdzie za maż za kogoś, kto zapewni jej utrzymanie i przyszłość, a rodzinie pomoże spłacić długi. Odpowiednim kandydatem wydaje się Pan Wisley - bratanek zaprzyjaźnionej Lady Gresham, szanowanej i bogatej arystokratki. Dla rodziców Jane to wymarzona partia, jednak ich córka ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Pewnego dnia panna Austen poznaje młodego, aroganckiego i przystojnego ale niezamożnego Irlandczyka Toma Lefroya. Mężczyzna gardzi światem, w którym wychowała się Jane; ją z kolei irytuje sposób bycia Toma. Z biegiem czasu jednak ich drogi zaczynają się coraz częściej schodzić a początkowa niechęć obojga przeradza się w uczucie. Czy Jane będzie mogła związać się z Tomem tylko dlatego, że go kocha?

"Zakochana Jane" to historia najważniejszego związku młodej Jane Austen, późniejszej autorki znanych na całym świecie romantycznych powieści "Duma i uprzedzenie" czy "Rozważna i romantyczna". Romans, w który się za młodu zaangażowała, ukształtował całe jej późniejsze życie i twórczość.

Obraz był nominowany do 2 Irlandzkich Nagród Filmowych i Telewizyjnych za najlepszy film i kostiumy, a wcielająca się w tytułową rolę Anne Hathaway zdobyła Nagrodę BIFA. W roli Toma Lefroya partneruje jej James McAvoy.
SERIALE

Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw. Ktoś...


Vitello

Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym...


Cud. Tajemnica krwawych łez

Najbardziej tajemniczy serial kryminalny tego roku. Nowa produkcja autorów...


Trepalium

Francuski serial futurystyczny. Świat znajduje się w ciężkiej sytuacji...