Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zakochana Jane

Zakochana Jane

Becoming Jane
melodramat, Wlk. Brytania/Irlandia, 2007, 120 min.
reżyseria: Julian Jarrold
obsada: Anne Hathaway, Ian Richardson, James Cromwell, James McAvoy, Julie Walters, Maggie Smith
Premiera w Ale kino+: 28.08.2014 r.
5.00
343
10 głosy | 21 miejsce w rankingu
Zakochana Jane

Historia miłosna z życia młodej, nieznanej jeszcze pisarki Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej". W roli głównej - nominowana do Nagrody BIFA Anne Hathaway.

Anglia, schyłek XVIII wieku. Młoda Jane Austen (Anne Hathaway) to początkująca pisarka o niezwykle romantycznej duszy. Wierzy w wielką i prawdziwą miłość a za mąż chce wyjść tylko i wyłącznie za tego "jedynego". Jednak w jej kręgach małżeństwo z miłości traktowane jest jak głupota - przede wszystkim powinno być dobrym interesem, z korzyścią dla obu stron. Dlatego rodzice Jane oczekują, że wyjdzie za maż za kogoś, kto zapewni jej utrzymanie i przyszłość, a rodzinie pomoże spłacić długi. Odpowiednim kandydatem wydaje się Pan Wisley - bratanek zaprzyjaźnionej Lady Gresham, szanowanej i bogatej arystokratki. Dla rodziców Jane to wymarzona partia, jednak ich córka ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Pewnego dnia panna Austen poznaje młodego, aroganckiego i przystojnego ale niezamożnego Irlandczyka Toma Lefroya. Mężczyzna gardzi światem, w którym wychowała się Jane; ją z kolei irytuje sposób bycia Toma. Z biegiem czasu jednak ich drogi zaczynają się coraz częściej schodzić a początkowa niechęć obojga przeradza się w uczucie. Czy Jane będzie mogła związać się z Tomem tylko dlatego, że go kocha?

"Zakochana Jane" to historia najważniejszego związku młodej Jane Austen, późniejszej autorki znanych na całym świecie romantycznych powieści "Duma i uprzedzenie" czy "Rozważna i romantyczna". Romans, w który się za młodu zaangażowała, ukształtował całe jej późniejsze życie i twórczość.

Obraz był nominowany do 2 Irlandzkich Nagród Filmowych i Telewizyjnych za najlepszy film i kostiumy, a wcielająca się w tytułową rolę Anne Hathaway zdobyła Nagrodę BIFA. W roli Toma Lefroya partneruje jej James McAvoy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...