Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZAKOCHANI

ZAKOCHANI


komedia, Polska, 2000, 104 min.
reżyseria: Piotr Wereśniak
obsada: Bartosz Opania, Beata Tyszkiewicz, Cezary Pazura, Jan Frycz, Katarzyna Figura, Magdalena Cielecka, Olaf Lubaszenko
Premiera w Ale kino+: 1.05.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 426 miejsce w rankingu
ZAKOCHANI
1
2

Jedna z najlepszych polskich komedii romantycznych z doborową obsadą - w rolach głównych Magdalena Cielecka, Bartosz Opania, Jan Frycz i Katarzyna Figura.

Zosia (Magdalena Cielecka) ma prosty pomysł na życie. Wykorzystuje swój urok, by uwodzić zamożnych mężczyzn. Wielu z jej kochanków ma złamane serce i zrobiłoby wszystko, aby poprowadzić ją przed ołtarz. Dziewczyna jednak ma inne plany na przyszłość. Poluje na Alfreda Bobickiego (Jan Frycz), którego żona, Edyta (Katarzyna Figura), zdradza z przystojnym Mateuszem (Bartosz Opania). Podczas przypadkowego spotkania w sklepie, spojrzenia Mateusza i Zosi spotykają się i dzieje się coś, co dla obojga ma posmak dość egzotyczny: zaczyna budzić się uczucie.

Tymczasem Bobicki wpada w pułapkę Zosi, a jego żona staje się ofiarą szantażysty, Zdziarskiego (Olaf Lubaszenko), który zrobił jej kompromitujące zdjęcia z Mateuszem. Zosia i Mateusz ponownie się spotykają i tym razem oboje wyraźnie chcą tę znajomość przeciągnąć. Wieczorem wspólnie obserwują deszcz meteorytów, a po nocy spędzonej w dyskotece dochodzi między nimi do pierwszego pocałunku. Wkrótce jednak Zosia odkrywa, że Mateusz uprawia ten sam "fach", co ona.

Film "Zakochani", nagrodzony przez publiczność na Cierlickim Lecie Filmowym, przez wielu krytyków uważany jest za jeden z nielicznych w polskim kinie przykładów udanej komedii romantycznej. To zasługa nie tylko wyśmienitej obsady, ale również błyskotliwego, zaskakującego scenariusza. PIOTR WEREŚNIAK, którego "Zakochani" to debiut reżyserski, właśnie jako scenarzysta zdobywał swoje pierwsze filmowe doświadczenia. Już w 1992 otrzymał nagrodę "Filmu" na ogólnopolskim konkursie na pomysł filmowy. Trzy lata później tekstem "Zanim przyjdzie zima" wygrał konkurs "Nowy scenariusz". Scenariuszem zainteresował się Jacek Bromski, który według pomysłu Wereśniaka zrealizował komedię "To ja, złodziej".

Sukces "Zakochanych" zaostrzył Wereśniakowi apetyt na reżyserię. Rok później do kin weszła "Stacja", w 2003 roku "Zróbmy sobie wnuka", a w 2008 "Nie kłam kochanie" z Piotrem Adamczykiem i Martą Żmudą Trzebiatowską.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...