Ale kino+
alekino+
Film. Żałobnik

Żałobnik

The Pallbearer
komedia, USA, 1996, 98 min.
reżyseria: Matt Reeves
obsada: Barbara Hershey, David Schwimmer, Gwyneth Paltrow
Premiera w Ale kino+: 13.06.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 442 miejsce w rankingu
Żałobnik
1
2

Toma Thompsona (David Schwimmer) ciężko nazwać człowiekiem sukcesu. Nie ma stałej pracy, wciąż mieszka z mamą i nie radzi sobie w kontaktach z kobietami. Drobne nieporozumienie sprawi, że jego los zupełnie się odmieni.

Pewnego dnia Tom odbiera telefon od nieznanej mu kobiety i dowiaduje się o śmierci swojego rzekomego przyjaciela z liceum. Matka zmarłego, Ruth (Barbara Hershey), prosi Toma, by podczas pogrzebu wygłosił mowę pożegnalną. Mężczyzna, choć zupełnie nie może przypomnieć sobie kolegi o podanym nazwisku, zgadza się. Dzięki tej decyzji jego życie nabierze nieoczekiwanego rozpędu.

W "Żałobniku" główną rolę zagrał znany z serialu "Przyjaciele" David Schwimmer. Postać Toma Thompsona charakterologicznie bardzo zbliżona jest do Rossa - postaci, którą Schwimmer odgrywał w kultowej serii. Zanim rozpoczął karierę w telewizji i kinie, aktor występował głównie w teatrze, gdzie wraz z założoną przez siebie w 1988 roku grupą Lookingglass Theater Company realizował spektakle i performance. Za występ w serialu "Kompania braci", w którym wcielił się w postać kapitana amerykańskiej armii, otrzymał Złotego Satelitę (2002). W filmie "Żałobnik" partneruje mu Gwyneth Paltrow.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...