Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZAMACH

ZAMACH


dramat wojenny, Polska, 1959, 81 min.
reżyseria: Jerzy Passendorfer
obsada: Jerzy Nasierowski, Roman Kłosowski, Stanisław Mikulski, Tadeusz Łomnicki, Wojciech Siemion
Premiera w Ale kino+: 8.08.2001 r.
4.00
343
4 głosy | 672 miejsce w rankingu

Oparty na faktach, rekonstrukcja słynnego zamachu na generała Franza Kutscherę, szefa SS i policji na dystryk warszawski.

Rok 1944. Grupa z żołnierzy pod dowództwem "Zawady" (Zbigniew Cynkutis) zdobywa samochód i granaty. Każdy z AK-owców ma ściśle przydzielone zadanie: "Ryś" (Wojciech Siemion) ma obserwować ulicę przed gmachem komendy i zablokować samochód Kutschery. Pozostali: Czarny (Andrzej May), Kolos (Andrzej Kostenko) i Orzeł (Eugeniusz Szewczyk) mają wykonać wyrok na "kacie Warszawy".

Laureat wielu prestiżowych nagród: za najlepszy film i scenariusz na MFF w Mar del Plata (1959), nagroda FIPRESCI i wyróżnienie za scenariusz na MFF w San Sebastian (1959), "Srebrne Sombrero" na MFF w Guadalajara (1960), nagroda za reżyserię na MFF w Meksyku (1959).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...