Ale kino+
alekino+
Film. Zamieszkajmy razem

Zamieszkajmy razem

Et si on vivait tous ensemble?, 2011
komediodramat, Francja/Niemcy, 2011, 96 min.
reżyseria: Stéphane Robelin
obsada: Claude Rich, Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Pierre Richard
Premiera w Ale kino+: 25.06.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 76 miejsce w rankingu
Zamieszkajmy razem

Choroby, samotność, wykluczenie ze społeczeństwa - czy tak musi wyglądać jesień życia? Pięcioro przyjaciół nie godzi się na tę wizję i postanawia spędzić starość na własnych warunkach. Pokrzepiająca francuska komedia, pokazująca, że narzucone przez życie reguły gry da się nagiąć. W rolach głównych występują m.in.: gwiazdy ekranu Jane Fonda i Geraldine Chaplin oraz Daniel Brühl znany z "Goodbye Lenin!". Film zamykający czerwcowy cykl Ale kino+ "Kino Mówi: Niedojrzali".

Jeanie (Jane Fonda), Annie (Geraldine Chaplin), Albert (Pierre Richard), Jean (Guy Bedos) oraz Claude (Claude Rich) są przyjaciółmi od ponad 40 lat. Niejedno razem przeszli, znają się na wylot i wiele ich łączy. We własnym gronie chcą również spędzić starość. Tak podejmują szaloną decyzję i postanawiają zamieszkać wszyscy razem - w ten sposób nie tylko unikną przymusowej rozłąki i domu opieki, ale będą mogli wzajemnie wspierać się w najcięższych chwilach. Wkrótce realizują swój plan a do ich domu wprowadza się Dirk (Daniel Brühl) - student antropologii, który prowadzi badania na temat starości... Jakie wnioski wysnuje z obserwacji pięciorga przyjaciół?

Reżyser STÉPHANE ROBELIN zaproponował nieszablonową, pozbawioną klisz i idealizmu opowieść o wchodzeniu w starość. Jego bohaterowie to zżyta paczka pięciorga przyjaciół, których łączą wspaniałe wspomnienia i wzajemne przywiązanie do siebie, ale również świadomość własnej kondycji: Albert choruje na Alzheimera, Claude coraz częściej narzeka na serce, a Jeanie zmaga się z nowotworem. Mimo to nie godzą się na to, aby ostatnie lata życia spędzić w szpitalach czy w domach opieki. Dlatego buntują się i na przekór wszystkiemu wybierają starość, o której marzyli - w gronie najbliższych. Reżyser Stéphane Robelin, mimo że ma za sobą niewielkie doświadczenie filmowe, zdołał zgromadzić na ekranie imponująca obsadę: Jane Fondę, Geraldine Chaplin, Pierre'a Richarda oraz Daniela Brühla.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...