Ale kino+
Kino Mówi: W rodzinie
Film. Żar ciała

Żar ciała

Body Heat
kryminalny, USA, 1981, 113 min.
reżyseria: Lawrence Kasdan
obsada: Kathleen Turner, Mickey Rourke, Richard Crenna, Ted Danson, William Hurt
Premiera w Ale kino+: 28.07.2014 r.
343
Żar ciała
1
2

"Żar ciała" to hołd oddany klasycznym filmom noir, w którym brawurowe role zagrali William Hurt i nominowana za swoją kreację do Złotego Globu i BAFTY 26-letnia wówczas Kathleen Turner, obwołana po premierze "symbolem seksu lat 80.".

Ned Racine (William Hurt), adwokat z Florydy, wdaje się w niebezpieczny romans z piękną, tajemniczą i niezwykle pociągającą Matty Walker (Kathleen Turner), żoną bogatego biznesmena. Mężczyzna jest zaślepiony fascynacją i pożądaniem Matty, dla której traci głowę. Do tego stopnia, że godzi się na jej plan zamordowania Walkera. Kochankowie dokonują zbrodni i sprytnie zacierają ślady, pozorując wypadek. Jednak wkrótce sprawy zaczynają się gmatwać a Ned staje się głównym podejrzanym w sprawie o zabójstwo.

"Żar ciała" to reżyserski debiut LAWRENCE'A KASDANA, późniejszego twórcy takich obrazów jak "Przypadkowy turysta" czy "Wielki kanion". Film jest hołdem złożonym klasycznemu kinu noir z lat 40. - mamy więc niebezpieczną femme fatale, kryminalną intrygę, przemoc i pożądanie. "Żar ciała" wskrzesza ducha gatunku za sprawą świetnego scenariusza, ale przede wszystkim dzięki aktorskiemu duetowi William Hurt- Kathleen Turner. W jednym z epizodów wystąpił również Mickey Rourke.
SERIALE

Dumb 2

Kontynuacja serialowego hitu prosto z Izraela. W tej kryminalnej produkcji...


Bellevue

Gwiazda "Czystej krwi", Anna Paquin, kontra tajemnice pozornie szczęśliwego...


35 dni 2

Drugi sezon brytyjskiego serialu kryminalnego, w którym widzowie wcielają się w...


Prawnik

Frank Nordling jest młodym i wyjątkowo obiecującym prawnikiem. Kiedy dowiaduje...