Ale kino+
alekino+
Film. Zatrzymane życie

Zatrzymane życie

(Still Life
dramat, Włochy/Wlk. Brytania/USA, 2013, 92 min.
reżyseria: Uberto Pasolini
obsada: Eddie Marsan
Premiera w Ale kino+: 1.11.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 35 miejsce w rankingu
Zatrzymane życie

Uhonorowany 4 wyróżnieniami na MFF Wenecja 2013 ascetyczny film o przemijaniu. W roli głównej występuje Eddie Marsan - brytyjski aktor charakterystyczny, znany m.in. z "Happy Go Lucky" Mike'a Leigh.

Bohaterem filmu jest John May (Eddie Marsan) - skromny, zamknięty w sobie londyński urzędnik. Do jego obowiązków należy pochowanie zmarłych, po których nikt się nie zgłosił. Do swoich zadań przygotowuje się wyjątkowo starannie, aby uroczystości, na których przeważnie jest jedyną osobą, odbywały się godnie i z szacunkiem. Kiedy więc umiera jego sąsiad Billy Stoke (David Shaw Parker), John wyrusza w podróż, aby odnaleźć jego krewnych. Nie spodziewa się, że w ten sposób odbędzie również wewnętrzną podróż duchową.

"Zatrzymane życie" to drugi film w reżyserskim dorobku włoskiego producenta UBERTO PASOLINIEGO, który odpowiadał za produkcję takich tytułów jak "Goło i wesoło" (nominacja do Oscara® za najlepszy film roku) czy "Nowe szaty cesarza". "Zatrzymane życie" to skromna opowieść o przemijaniu, w której centrum stoi niepozorny brytyjski urzędnik. Po mistrzowsku zagrał go Eddie Marsan - brytyjski aktor charakterystyczny. Film miał światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji, gdzie zdobył cztery nagrody - za najlepszą reżyserię (Konkurs "Horyzonty"), Nagrodę Specjalną "Civitas Vitae prossima" dla Pasoliniego, Nagrodę im. Francesco Pasinettiego dla najlepszego filmu oraz Nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) również dla najlepszego filmu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...