Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZAWÓD PAN MŁODY

ZAWÓD PAN MŁODY

The Marrying Man
komedia romantyczna, USA, 1991, 111 min.
reżyseria: Jerry Rees
obsada: Alec Baldwin, Armand Assante, Elisabeth Shue, Kim Basinger, Robert Loggia
Premiera w Ale kino+: 2.08.2006 r.
5.00
343
15 głosy | 351 miejsce w rankingu

Milioner i piosenkarka z nocnego klubu w ślubno-rozwodowym zawirowaniu. Jerry Rees opowiada dość niewiarygodną historię, która jednak zdarzyła się naprawdę.

Jest rok 1948. Charley Pearl (Alec Baldwin), przystojny i bogaty playboy ma poślubić Adele (Elisabeth Shue), dziewczynę z wyższych sfer. Na kilka dni przed ślubem jedzie do stolicy rozrywki Las Vegas, aby nasycić się jeszcze kawalerską wolnością. Tam poznaje seksowną Vicky (Kim Basinger), piosenkarkę z nocnego klubu, którego właścicielem jest nie kto inny, jak sam Bugsy Siegel, założyciel Las Vegas. Co gorsze Vicky jest dziewczyną tego groźnego gangstera. Zafascynowany nią Charley, nie licząc się z niebezpieczeństwem, spędza z nią noc. Romans niestety szybko wychodzi na jaw, a wściekły Bugsy za karę zmusza młodych do... ślubu - co oczywiście uniemożliwi Charleyowi poślubienie Adele. Playboy decyduje się więc na unieważnienie małżeństwa. Po jakimś czasie zdaje sobie jednak sprawę, że kocha Vicky i znów się jej oświadcza. Ale to dopiero początek ślubno-rozwodowego zamieszania.

"Zawód pan młody" JERREGO REESA opowiada ponoć historię, która zdarzyła się naprawdę. Scenarzysta filmu Neil Simon usłyszał kiedyś o burzliwym, pełnym rozstań i powrotów związku milionera Harry'ego Karla z drugorzędną, choć piękną aktorką, byłą miss piękności Marie McDonald (Karl był jednym z jej siedmiu mężów), nazywaną "The Body" i postanowił tę niewiarygodną opowieść przenieść na ekran. Reżyserii podjął się Rees, który wcześniej zrealizował m.in. pełnometrażową kreskówkę dla dzieci "Dzielny Mały Toster", nominowaną do nagrody Emmy i nagrody jury na festiwalu w Sundance. Do głównych ról zaangażowano Aleca Baldwina i Kim Basinger, których romans na planie bardzo pomógł w promocji filmu. Baldwin i Basinger pobrali się dwa lata później, ale małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Ich rozwód w 2000 roku szerokim echem odbił się w kronikach towarzyskich Hollywood. Baldwin (i jego bracia) sugerowali wówczas, że Basinger jest niezrównoważona psychicznie, aktorka natomiast walczyła o pozbawienie byłego męża prawa do kontaktów z ich wspólnym dzieckiem.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...