Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zawód: szpieg

Zawód: szpieg

Spy Game
film akcji, Wlk. Brytania, 2001, 122 min.
reżyseria: Tony Scott
obsada: Brad Pitt, Catherine McCormack, Larry Bryggman, Robert Redford, Stephen Dillane
Premiera w Ale kino+: 18.09.2010 r.
3.00
343
3 głosy | 727 miejsce w rankingu
Zawód: szpieg

Doświadczony agent CIA podejmuje ryzykowną grę, w której stawką jest życie jego młodszego kolegi. Pełna napięcia szpiegowska historia z Robertem Redfordem i Bradem Pittem w rolach głównych.

Początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Zasłużony agent CIA Nathan Muir (Robert Redford) wybiera się na emeryturę. Ostatniego dnia pracy dowiaduje się, że jego przyjaciel, a zarazem dawny współpracownik, Tom Bishop (Brad Pitt) został osadzony w chińskim więzieniu i skazany na śmierć za szpiegostwo. Egzekucja ma odbyć się w ciągu 24 godzin. Sytuacja jest wyjątkowo niewygodna dla amerykańskiej dyplomacji. Funkcjonariusze CIA liczą, że Muir przekaże im kilka kompromitujących informacji na temat swojego byłego podwładnego. Ten jednak postanawia zrobić wszystko, aby ocalić przyjaciela.

Znakomicie zrealizowany film sensacyjny z ekscytującą szpiegowską intrygą i gwiazdorską obsadą. W rolach głównych występują: legenda kina, zdobywca honorowego Oscara za osiągnięcia życia - Robert Redford ("Żądło", "Pożegnanie z Afryką", "Ukryta strategia"), dwukrotnie nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Brad Pitt ("12 małp", "Babel", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"), piękna Catherine McCormack ("Braveheart - Waleczne Serce", "Cień wampira", "28 tygodni później") oraz uznany brytyjski aktor Stephen Dillane ("Aleja snajperów", "Godziny", "Król Artur"). Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był laureat BAFTY TONY SCOTT ("Wróg publiczny", "Człowiek w ogniu", "Metro strachu"). Inteligentny i dopracowany scenariusz jest wspólnym dziełem Davida Araty (nominowany do Oscara współscenarzysta "Ludzkich dzieci") i Michaela Frosta Becknera ("Wyspa piratów", cykl "Snajper"). Całość dopełnia świetna muzyka Harry'ego Gregsona-Williamsa ("Shrek", "Królestwo niebieskie", "Opowieści z Narnii - Lew, czarownica i stara szafa"), za którą artysta otrzymał nominację do Złotego Satelity.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...