Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zbrodnie namiętności: Róże, pocałunki i śmierć

Zbrodnie namiętności: Róże, pocałunki i śmierć

Kung Liljekonvalje av dungen/Crimes of Passion: Roses, Kisses And Death
serial kryminalny, Szwecja, 2013, 90 min.
reżyseria: Daniel di Grado
obsada: Gustaf Hammarsten, Linus Wahlgren, Ola Rapace, Tuva Novotny
Premiera w Ale kino+: 25.08.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 79 miejsce w rankingu
Zbrodnie namiętności: Róże, pocałunki i śmierć

Miłosna idylla zostaje zakłócona nagłą śmiercią seniora rodu. "Róże, pocałunki i śmierć" to czwarty odcinek szwedzkiego serialu kryminalnego, którego akcja toczy się w Szwecji, w stylowych latach 50. ubiegłego wieku.

Einar Bure (Linus Wahlgren) i Puck Ekstedt (Tuva Novotny) zostają zaproszeni do rozległej i otoczonej przepięknymi różanymi krzewami posiadłości Rödhyttan. To właśnie w tym romantycznym otoczeniu ma się odbyć przyjęcie zaręczynowe Christera Wijka (Ola Rapace) i przepięknej Gabrielli (Lisa Henni). Podniosły i przesycony zapachem kwiatów nastrój burzy tragedia; dziadek narzeczonej, Fredrik Malmer (Mans Westfelt), umiera. Najprawdopodobniej został otruty. Czy mistrz dedukcji, komisarz Christer Wijk, będzie umiał się powstrzymać, by nie wtrącić się do śledztwa? Czy to możliwe, by wnuczka była zamieszana w śmierć dziadka?

Już kilka dekad temu świat literacki i serialowy zalała fala kryminałów rodem ze Skandynawii. Sygnał startowy tej mrocznej ofensywie dała już w pierwszej połowie ubiegłego wieku Szwecja. Jedną z prekursorek nurtu była Maria Lang, autorka powieści, na podstawie których powstał serial "Zbrodnie namiętności". Zmarła w 1992 roku Lang reprezentowała "rozrywkową" odnogę nurtu kryminalnego; bardziej zależało jej na efekcie literackim i przyjemności czytelnika niż na wartości publicystycznej dzieł. Drugi, obecnie dużo silniej reprezentowany nurt, zapoczątkował duet Maj Sjöwall i Pera Wahlöö. Para zarówno w życiu prywatnym jak i pisarskim położyła podwaliny pod społecznie zaangażowaną powieść kryminalną. Nazywani "rodzicami skandynawskiego kryminału" autorzy stworzyli kultową już serię powieści o komisarzu Becku. W ich ślady podążyli między innymi: Henning Mankell, Stieg Larsson, czy Camilla Lackberg. Szwecja z popularności kryminału uczyniła atut i sprytnie wykorzystuje go w promowaniu kraju, urządzając na przykład wycieczki śladami literackich morderstw.

ODCINKI

Zbrodnie namiętności
Zbrodnie namiętności: Niebezpieczne sny
Zbrodnie namiętności: Tragedia na wiejskim cmentarzu
Zbrodnie namiętności: Śmierć ukochanych
Zbrodnie namiętności: Ślubny bukiet
Zbrodnie namiętności: Nigdy więcej morderstw
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...