Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zbrodnie namiętności: Tragedia na wiejskim cmentarzu

Zbrodnie namiętności: Tragedia na wiejskim cmentarzu

Tragedi pa en lantkyrkogard/Crimes of Passion: Tragedy in a Country Churchyard
serial kryminalny, Szwecja, 2013, 90 min.
reżyseria: Daniel di Grado
obsada: Gustaf Hammarsten, Linus Wahlgren, Ola Rapace, Tuva Novotny
Premiera w Ale kino+: 8.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 83 miejsce w rankingu
Zbrodnie namiętności: Tragedia na wiejskim cmentarzu

Wigilia. Na świątecznej kolacji, przy suto zastawionym stole, spotykają się miejscowy wikary i jego goście - Puck i Einar Bure oraz profesor Ekstedt. Podniosłą atmosferę przerywa przybycie blondwłosej piękności Barbary Sandell, która informuje zebranych, że zaginął jej mąż.

Rozpoczynają się poszukiwania. Wkrótce okazuje się, że pan Sandell został zamordowany w sklepie, którego był właścicielem. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Christer Wijk ze swoimi ludźmi. W całej wsi i na plebanii roi się od fotografów, ekspertów medycyny sądowej i policjantów. Atmosfera wśród mieszkańców gęstnieje coraz bardziej. Na jaw wychodzą ukrywane dotąd konflikty i tajemnice z przeszłości.

Już kilka dekad temu świat literacki i serialowy zalała fala kryminałów rodem ze Skandynawii. Sygnał startowy tej mrocznej ofensywie dała już w pierwszej połowie ubiegłego wieku Szwecja. Jedną z prekursorek nurtu była Maria Lang, autorka powieści, na podstawie których powstał serial "Zbrodnie namiętności". Zmarła w 1992 roku Lang reprezentowała "rozrywkową" odnogę nurtu kryminalnego; bardziej zależało jej na efekcie literackim i przyjemności czytelnika niż na wartości publicystycznej dzieł. Drugi, obecnie dużo silniej reprezentowany nurt, zapoczątkował duet Maj Sjöwall i Pera Wahlöö. Para zarówno w życiu prywatnym jak i pisarskim położyła podwaliny pod społecznie zaangażowaną powieść kryminalną. Nazywani "rodzicami skandynawskiego kryminału" autorzy stworzyli kultową już serię powieści o komisarzu Becku. W ich ślady podążyli między innymi: Henning Mankell, Stieg Larsson, czy Camilla Lackberg. Szwecja z popularności kryminału uczyniła atut i sprytnie wykorzystuje go w promowaniu kraju, urządzając na przykład wycieczki śladami literackich morderstw.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Zbrodnie namiętności
Zbrodnie namiętności: Niebezpieczne sny
Zbrodnie namiętności: Śmierć ukochanych
Zbrodnie namiętności: Ślubny bukiet
Zbrodnie namiętności: Nigdy więcej morderstw
Zbrodnie namiętności: Róże, pocałunki i śmierć
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...