Ale kino+
alekino+
Film. Żegnaj, moja konkubino

Żegnaj, moja konkubino

Ba wang bie ji
melodramat,, Chiny, Hong Kong, 1993, 180 min.
reżyseria: Kaige Chen
obsada: Fengyi Zhang, Leslie Cheung, Li Gong
Premiera w Ale kino+: 9.04.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 30 miejsce w rankingu
Żegnaj, moja konkubino

Kino z epickim rozmachem. Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes opowieść o dwóch artystach Opery Pekińskiej, ukazana na tle XX-wiecznej historii Chin.

Chiny, schyłek lat 20. Dwaj chłopcy, Cheng i Duan, trafiają do szkoły aktorskiej przy pekińskiej operze. Ze słynną sceną związują się na długie lata. Uznanie przynoszą im role w sztuce o królu Chu oraz jego konkubinie. Wcielający się w rolę kobiecą wrażliwy Cheng z czasem zaczyna utożsamiać się z teatralną postacią. Duan staje się nie tylko jego przyjacielem, ale również miłością jego życia.

"Żegnaj, moja konkubino" to jedno z najwybitniejszych dzieł w historii kinematografii Państwa Środka. Film o miłości, pasji do sztuki oraz o Chinach przechodzących burzliwe przeobrażenia.

Premiera:, Ale Kino+, AZJATYCKIE PONIEDZIAŁKI, poniedziałek 9 kwietnia, godz. 20:10
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...