Ale kino+
alekino+
Film. ZEMSTA RÓŻOWEJ PANTERY

ZEMSTA RÓŻOWEJ PANTERY

Revenge of the Pink Panther
komedia, USA/Wlk. Brytania, 1978, 99 min.
reżyseria: Blake Edwards
obsada: Burt Kwouk, Dyan Cannon, Herbert Lom, Peter Sellers, Robert Loggia, Robert Webber, Tony Beckley
Premiera w Ale kino+: 15.10.2008 r.
3.67
343
11 głosy | 378 miejsce w rankingu

"Inspektor Clouseau powraca... i jest jeszcze większym głupcem, niż się powszechnie uważa" - głosiło hasło reklamujące "Zemstę różowej pantery". To ostatni film, w którym Peter Sellers wystąpił jako Jacques Clouseau - zdumiewający oficer francuskiej policji, jedna z najsłynniejszych postaci w dziejach kina komediowego.

Philip Douvier, francuski magnat narkotykowy, pragnie zademonstrować przestępczemu światu swoją siłę. Czy jest na to lepszy sposób, niż dokonanie zamachu na najsłynniejszego funkcjonariusza francuskiej policji, inspektora Jacquesa Clouseau? Oczywiście - jednak Clouseau zgładzić jest trudno. Inspektor jest geniuszem, albo głupcem, a może jednym i drugim jednocześnie. Dość, że w myśl zasady "głupi zawsze ma szczęście", wychodzi cało z kolejnych zamachów i podejmuje śledztwo. Clouseau zmienia kamuflaże jak rękawiczki, przebierając się między innymi za Toulouse-Lautreca, Ojca Chrzestnego i starego wilka morskiego. Każdy jego krok kończy się katastrofą a każdy błąd przybliża go do rozwiązania sprawy, w której wszystkie tropy prowadzą do Hong Kongu.

"Zemsta różowej pantery" to szósta część cyklu przygód inspektora Clouseau, który w komedii stał się klasą samą dla siebie. W tym filmie reżyser BLAKE EDWARDS i Peter Sellers po raz ostatni połączyli siły. Filmy z serii "Różowa pantera" powstały także później, po śmierci aktora - w niektórych zastosowano nawet ujęcia z Sellersem, których nie wykorzystano w poprzednich częściach. "Różowej pantery" nie sposób wyobrazić sobie bez brytyjskiego artysty, który ma swoje miejsce pośród największych komików w historii kina. W "Zemście różowej pantery" Edwards i Sellers podążają sprawdzoną ścieżką, jeszcze raz serwując widzowi wybuchową mieszankę slapsticku, farsy, żartów językowych i absurdalnego humoru. Finałowa sekwencja w Hong Kongu przypomina najbardziej brawurowe momenty w historii "Różowej pantery", a duet Edwards i Sellers jest zabawniejszy niż większość innych twórców komedii.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...