Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZIEMSKIE NAMIĘTNOŚCI

ZIEMSKIE NAMIĘTNOŚCI

Earthly Possessions
komediodramat, USA, 1999, 105 min.
reżyseria: James Lapine
obsada: Elisabeth Moss, Jay O. Sanders, Stephen Dorff, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 25.11.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 503 miejsce w rankingu
ZIEMSKIE NAMIĘTNOŚCI

Gospodyni domowa, Susan Sarandon, przeżywa przygodę życia jako zakładniczka początkującego rabusia.

Charlotte Emory (Susan Sarandon), znudzona żona pastora (Jay O. Sanders), postanawia odmienić swoje życie. Pierwszym krokiem ma być ucieczka od męża. Do realizacji planu niezbędne są fundusze, po które udaje się do lokalnego banku. Czekając w kolejce do okienka jest świadkiem napadu. Zestresowany i niedoświadczony rabuś (Stephen Dorff) bierze Charlotte jako zakładniczkę i uprowadza ją. W samochodzie okazuje się, że złodziej, a teraz i porywacz, zbiegł z więzienia, jednak motywy, które sprowadzają go na przestępczą drogę, nie są tak złe, jak mogłoby się wydawać. Wspólna podróż i rozmowy zbliżają do siebie młodego kryminalistę i Charlotte, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Dzięki Jake'owi nużąca dotychczas egzystencja pani Emory nabiera barw.

Zrealizowane w 1999 roku "Ziemskie namiętności" to ostatni, jak dotąd, film znanego z bogatej scenicznej działalności JAMESA LAPINE'A. Przygodę z kinem rozpoczął od adaptacji głośnego musicalu "Into the Woods", do którego sam napisał libretto. "Ziemskie namiętności" będące ekranizacją poczytnej powieści Anne Tyler, to jednak czysto filmowa opowieść - klasyczne kino drogi, momentami skręcające nawet w stronę komedii romantycznej.

Producenci w roli głównej obsadzili Susan Sarandon. Jedna z najbardziej cenionych aktorek amerykańskich już w 1991 roku zagrała znudzoną kobietę próbującą choć na chwilę wyrwać się ze swojej szarej egzystencji. Był to film w "Thelma i Louise" - przeboj kina drogi w reżyserii Ridleya Scotta. Pamiętna kreacja Louise przyniosła aktorce drugą w karierze nominację do Oscara, będąc zapowiedzią wyjątkowo dla niej pomyślnych lat 90., które wzbogaciły jej filmografię m.in. rolami w "Kliencie" i "Przed egzekucją".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...