Ale kino+
alekino+
Film. ZIEMSKIE NAMIĘTNOŚCI

ZIEMSKIE NAMIĘTNOŚCI

Earthly Possessions
komediodramat, USA, 1999, 105 min.
reżyseria: James Lapine
obsada: Elisabeth Moss, Jay O. Sanders, Stephen Dorff, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 25.11.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 503 miejsce w rankingu
ZIEMSKIE NAMIĘTNOŚCI

Gospodyni domowa, Susan Sarandon, przeżywa przygodę życia jako zakładniczka początkującego rabusia.

Charlotte Emory (Susan Sarandon), znudzona żona pastora (Jay O. Sanders), postanawia odmienić swoje życie. Pierwszym krokiem ma być ucieczka od męża. Do realizacji planu niezbędne są fundusze, po które udaje się do lokalnego banku. Czekając w kolejce do okienka jest świadkiem napadu. Zestresowany i niedoświadczony rabuś (Stephen Dorff) bierze Charlotte jako zakładniczkę i uprowadza ją. W samochodzie okazuje się, że złodziej, a teraz i porywacz, zbiegł z więzienia, jednak motywy, które sprowadzają go na przestępczą drogę, nie są tak złe, jak mogłoby się wydawać. Wspólna podróż i rozmowy zbliżają do siebie młodego kryminalistę i Charlotte, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Dzięki Jake'owi nużąca dotychczas egzystencja pani Emory nabiera barw.

Zrealizowane w 1999 roku "Ziemskie namiętności" to ostatni, jak dotąd, film znanego z bogatej scenicznej działalności JAMESA LAPINE'A. Przygodę z kinem rozpoczął od adaptacji głośnego musicalu "Into the Woods", do którego sam napisał libretto. "Ziemskie namiętności" będące ekranizacją poczytnej powieści Anne Tyler, to jednak czysto filmowa opowieść - klasyczne kino drogi, momentami skręcające nawet w stronę komedii romantycznej.

Producenci w roli głównej obsadzili Susan Sarandon. Jedna z najbardziej cenionych aktorek amerykańskich już w 1991 roku zagrała znudzoną kobietę próbującą choć na chwilę wyrwać się ze swojej szarej egzystencji. Był to film w "Thelma i Louise" - przeboj kina drogi w reżyserii Ridleya Scotta. Pamiętna kreacja Louise przyniosła aktorce drugą w karierze nominację do Oscara, będąc zapowiedzią wyjątkowo dla niej pomyślnych lat 90., które wzbogaciły jej filmografię m.in. rolami w "Kliencie" i "Przed egzekucją".
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...