Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZŁO CZAI SIĘ WSZĘDZIE

ZŁO CZAI SIĘ WSZĘDZIE

Evil Under the Sun
film kryminalny, Wlk. Brytania, 1982, 111 min.
reżyseria: Guy Hamilton
obsada: Colin Blakely, Jane Birkin, Maggie Smith, Nicholas Clay, Peter Ustinov
Premiera w Ale kino+: 22.09.2005 r.
5.00
343
5 głosy | 110 miejsce w rankingu

Niezawodny Hercules Poirot po raz kolejny w świecie pięknych i bogatych tropi sprawcę ohydnej zbrodni.

Wyposażony jak zwykle w białe rękawiczki Hercules Poirot tym razem pracuje dla towarzystwa ubezpieczeniowego, które odkryło, że kamień szlachetny, którym się opiekuje jest falsyfikatem. Właścicielką kamienia jest wzięta aktorka Arlena Stuart Marshall (Diana Rigg), która niefortunnie ginie w tajemniczych okolicznościach, zanim Poirot udaje się rozwikłać zagadkę. Teraz należy jeszcze znaleźć mordercę. Sprawa wydaje się prosta: morderstwa dokonano w luksusowym kurorcie na wyspie Daphne Castle, a w hotelu, oprócz denatki, zameldowanych jest tylko dziewięć osób. Każda z nich miała powody żeby zabić. Jednak każda ma świetne alibi.

Fani prozy Agathy Christie zawiedzeni byli początkowo usytuowaniem akcji na adriatyckiej wyspie zamiast na wybrzeżach chłodnej i mrocznej Anglii. Jednak pisarka udowodniła niezbicie, że zło czai się wszędzie, nawet w luksusowych kurortach, w których wypoczywają wielcy tego świata. Twórcy filmu do kryminalnej historii dodali odrobinę ironii i komizmu, dzięki czemu film ogląda się z mniejszym biciem serca, za to z większą przyjemnością.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...