Ale kino+
alekino+
Film. Złodziej w hotelu

Złodziej w hotelu

To Catch a Thief
film sensacyjny, USA, 1955, 120 min.
reżyseria: Alfred Hitchcock
obsada: Cary Grant, Grace Kelly, Jessie Royce Landis
Premiera w Ale kino+: 16.06.2019 r.
343
Złodziej w hotelu

Film Alfreda Hitchcocka z legendami kina Carym Grantem ("Szarada", "Filadelfijska opowieść") i Grace Kelly ("Dziewczyna z prowincji", "Okno na podwórze") w rolach głównych. Osławiony były włamywacz przebywa na Riwierze Francuskiej, gdy dochodzą go słuchy o złodzieju, który imituje jego charakterystyczny styl.

Wytrawny złodziej Robie, który dzięki swoim popisowym wspinaczkom po fasadach domów zyskał przydomek "Kot", przebywa obecnie na "przestępczej emeryturze". Wiedzie idylliczne życie na Lazurowym Wybrzeżu. Jego spokój zakłócają jednak doniesienia w prasie o przestępcy, który w trakcie napadów powtarza stare taktyki Robiego. Policja szybko rozpoznaje osobliwe metody działań i zaczyna podejrzewać byłego złodzieja. Ten musi więc rozpocząć prywatne śledztwo, aby oczyścić się z zarzutów. W trakcie dochodzenia nawiązuje romans z pewną zachwycającą i wytworną kobietą.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...