Ale kino+
alekino+
Film. Zły dotyk

Zły dotyk

The Woodsman
dramat, USA, 2004, 87 min.
reżyseria: Nicole Kassell
obsada: Benjamin Bratt, David Alan Grier, Kevin Bacon, Kyra Sedgwick, Mos Def
Premiera w Ale kino+: 26.04.2012 r.
4.50
343
9 głosy | 415 miejsce w rankingu
Zły dotyk

Czy były skazaniec może liczyć na przebaczenie? Czy społeczeństwo jest w stanie przyjąć go i zaufać? W odważnym "Złym dotyku" występują Kyra Sedgwick i Kevin Bacon, zdobywcy Złoty Globów.

Walter (Kevin Bacon) wraca do Filadelfii po dwunastu latach spędzonych w więzieniu, na które skazano go za pedofilię. Więzienie było tylko przedsmakiem prawdziwej marginalizacji, która zaczyna się po uwolnieniu. Oprócz szwagra Carlosa (Benjamin Bratt), cała rodzina i wszyscy przyjaciele odcięli się od niego. Jest obserwowany nie tylko przez kuratora, ale każdego, kto zna jego przeszłość. Wyklucza się zresztą i sam Walter - nieufny tak samo wobec świata, jak wobec siebie samego. Mężczyzna próbuje powrócić do społeczeństwa, ale każdy krok wydaje się krokiem zbyt dużym i postawionym w niewłaściwym kierunku.

W "Złym dotyku", zrealizowanym na podstawie sztuki Stevena Fechtera, reżyserka NICOLE KASSELL śledzi losy pedofila już po odbyciu kary. Czy przebaczenie "przysługuje" tego rodzaju przestępcom? Czy piętno winy pozostaje na zawsze? Czy resocjalizacja daje szansę na nowe życie?

Kyra Sedgwick i Kevin Bacon, prywatnie małżeństwo z wieloletnim stażem, rzadko grywają razem. Dla projektu Kassell zrobili wyjątek. Przełomem w karierze Bacona był "Diner" Barry'ego Levinsona. Pierwszą nominację do Złotego Globu przyniosła mu zaś "Dzika rzeka" Curtisa Hansona. Statuetkę otrzymał dopiero w 2009 za telewizyjną "Podróż powrotną". Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię wojskowego, który eskortuje ciało żołnierza do rodzinnej miejscowości. Sedgwick zaistniała dzięki roli ukochanej Toma Cruise'a w "Urodzonym 4 lipca" Olivera Stone'a. Złoty Glob otrzymała za tytułową rolę w serialu "Podkomisarz Brenda Johnson".
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...