Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zmiana pasa

Zmiana pasa

Changing Lanes
dramat, USA, 2002, 94 min.
reżyseria: Roger Michell
obsada: Amanda Peet, Ben Affleck, Samuel L. Jackson, Sydney Pollack, Toni Collette, William Hurt
Premiera w Ale kino+: 26.04.2019 r.
343
Zmiana pasa
© Paramount Pictures

Typowy poranek w Nowym Jorku: na chodnikach tłumy przechodniów, ulice zakorkowane setkami samochodów, wszyscy się gdzieś śpieszą. Tak jak Gavin Banek (Ben Affleck) i Doyle Gibson (Samuel L.Jackson), których auta przypadkowo zderzają się na zatłoczonej autostradzie.

Gavin jest młodym adwokatem, który wiezie do sądu ważne dokumenty dotyczące wielomilionowego kontraktu. Doyle to agent ubezpieczeniowy w średnim wieku zdążający na swoją rozprawę rozwodową. Tu gra też idzie o wysoką stawkę: Doyle walczy z alkoholizmem i stara się o opiekę nad swoimi dwoma nastoletnimi synami Stephenem (Akil Walker) i Danny'm (Cole Hawkins). Może ich już więcej nie zobaczyć, bo jego żona Valerie (Kim Staunton) planuje przeprowadzkę do odległego stanu. Po kolizji Doyle chce wypełnić zwyczajowy formularz ubezpieczeniowy, ale Gavin proponuje mu czek i po burzliwej wymianie zdań odmawia podwiezienia go do sądu. W pośpiechu gubi jednak ważną umowę, która trafia w ręce Doyle'a. Kolejne godziny zmieniają życie ich obu.

Doyle dociera do sądu już po rozprawie i traci szansę na wychowywanie synów. Gavin dostaje od sędziny parę godzin na dostarczenie brakującego dokumentu, ale nie wie, jak odnaleźć Doyle'a. Gdy w końcu przypadkowo spotyka go na ulicy, ten nie chce z nim rozmawiać. Ale - na swoje nieszczęście - przedstawia się. Wtedy Gavin zaczyna działać mniej czystymi metodami - komputerowy haker robi z Doyle'a bankruta, który w rewanżu grozi, że zniszczy dokument. Tymczasem szefowie Gavina proponują mu sfałszowanie zagubionej umowy. Młody adwokat dowiaduje się też o ciemnych interesach prowadzonych przez firmę. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że jeden z szefów, Stephen Delano (Sydney Pollack), jest jego teściem. Do próśb ojca przyłącza się Cynthia (Amanda Peet), żona Gavina, wyjawiając, że wie o jego romansie z koleżanką z firmy Michelle (Toni Collette). W ciągu kilkunastu godzin pozornie niewinna stłuczka na autostradzie rujnuje życie obu bohaterów.

Postaci głównych protagonistów znalazły znakomitych odtwórców w osobach zdobywcy Oscara Bena Afflecka (scenariusz "Buntownika z wyboru") i charyzmatycznego Samuela L. Jacksona ("Pulp Fiction"). Partnerują im m.in.: Toni Collette ("Był sobie chłopiec"), Amanda Peet ("Twarda laska"), William Hurt (Oscar za "Pocałunek kobiety-pająka") oraz znakomity reżyser - czasem pojawiający się też przed kamerą - SYDNEY POLLACK ("Pożegnanie z Afryką").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...