Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZMYSŁY

ZMYSŁY

Senso
dramat, Włochy, 1954, 114 min.
reżyseria: Luchino Visconti
obsada: Alida Valli, Farley Granger, Massimo Girotti
Premiera w Ale kino+: 22.11.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 427 miejsce w rankingu

Jest rok 1866. W Wenecji włoscy patrioci po wyjściu z przedstawienia "Trubadura" Verdiego, wywołują zamieszki mające na celu uwolnić kraj spod okupacji austriackiej.

Kuzyn hrabiny Serpieri (A.Valli), markiz Ussoni (M.Girotti), wyzywa na pojedynek porucznika austriackiej armii Franza Malhera (F.Granger). Hrabina chcąc załagodzić konflikt między dwoma mężczyznami staje się kochanką Malhera. Na wieść o zbliżającej się wojnie Austrii z Prusami włoscy patrioci postanawiają wywołać powstanie. Malher, który boi się wojny, postanawia się ukryć. Hrabina przekazuje mu pieniądze zebrane przez powstańców i wysyła do Werony. Kiedy przyjeżdża do niego w odwiedziny zastaje go z inną kobietą..
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...