Ale kino+
alekino+
Film. ZMYSŁY

ZMYSŁY

Senso
dramat, Włochy, 1954, 114 min.
reżyseria: Luchino Visconti
obsada: Alida Valli, Farley Granger, Massimo Girotti
Premiera w Ale kino+: 22.11.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 427 miejsce w rankingu

Jest rok 1866. W Wenecji włoscy patrioci po wyjściu z przedstawienia "Trubadura" Verdiego, wywołują zamieszki mające na celu uwolnić kraj spod okupacji austriackiej.

Kuzyn hrabiny Serpieri (A.Valli), markiz Ussoni (M.Girotti), wyzywa na pojedynek porucznika austriackiej armii Franza Malhera (F.Granger). Hrabina chcąc załagodzić konflikt między dwoma mężczyznami staje się kochanką Malhera. Na wieść o zbliżającej się wojnie Austrii z Prusami włoscy patrioci postanawiają wywołać powstanie. Malher, który boi się wojny, postanawia się ukryć. Hrabina przekazuje mu pieniądze zebrane przez powstańców i wysyła do Werony. Kiedy przyjeżdża do niego w odwiedziny zastaje go z inną kobietą..
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...