Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Żółty szalik

Żółty szalik


dramat obyczajowy, Polska, 2000, 59 min.
reżyseria: Janusz Morgenstern
obsada: Danuta Szaflarska, Grażyna Wolszczak, Janusz Gajos, Joanna Sienkiewicz, Krystyna Janda, Małgorzata Zajączkowska
Premiera w Ale kino+: 23.12.2014 r.
343
Żółty szalik

Przeddzień Wigilii świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor dużej firmy, mężczyzna w średnim wieku (Janusz Gajos), ma szczelnie wypełniony terminarz świątecznymi spotkaniami ze współpracownikami i rodziną.

Bohater odwiedza byłą żonę (Joanna Sienkiewicz) i aktualną kochankę (Krystyna Janda). Spotyka się też z dorosłym już synem, który daje mu w prezencie żółty szalik - jeden z wielu wciąż gubionych przez ojca. Mężczyzna postanawia, że w te święta wszystko się zmieni. Obiecuje kochance, że zerwie z piciem, ale krótko trwa w swoim postanowieniu. Jeszcze tego samego dnia upija się do nieprzytomności. Nazajutrz przypomina sobie o Wigilii, na którą jak zwykle zaprosiła go matka (Danuta Szaflarska). Jedzie do niej służbowym samochodem zabierając prezent kupiony przez dyskretną sekretarkę (Małgorzata Zajączkowska). Od matki dostaje kolejny żółty szalik.

"Żółty szalik" to jeden z najnowszych filmów cenionego reżysera i producenta JANUSZA MORGENSTERNA, który jest autorem filmów: "Do widzenia, do jutra...", "Dwa żebra Adama", "Jowita", "Trzeba zabić tę miłość", "Godzina 'W'" oraz seriali "Stawka większa niż życie", "Kolumbowie", "Polskie drogi". Wszystkie zdjęcia do "Żółtego szalika" kręcono w plenerach Warszawy. Film wyróżniono m.in. nagrodą za rolę Janusza Gajosa na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" we Wrześni oraz kilkoma nagrodami na FPFF w Gdyni 2000 (m.in. "Złoty Klakier" oraz nagroda Prezesa CANAL+ za wybitną kreację aktorską dla Janusza Gajosa).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...