Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Żona policjanta

Żona policjanta

The Police Officer's Wife / Die Frau des Polizisten
dramat, Niemcy, 2013, 175 min.
reżyseria: Philip Groning, Philip Gröning
obsada: Alexandra Finder, David Zimmerschied, Pia Kleemann
Premiera w Ale kino+: 31.10.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 65 miejsce w rankingu
Żona policjanta

Najnowszy film niemieckiego reżysera Philipa Gröninga, autora m.in. nagrodzonego na Sundance dokumentu "Wielka cisza". "Żona policjanta" to wnikliwe i wstrząsające studium przemocy w rodzinie. Obraz był prezentowany w Konkursie Głównym na MFF Wenecja 2013, gdzie zdobył Nagrodę Specjalną Jury.

Film jest podzielony na 59 rozdziałów, w których widz poznaje młode małżeństwo Christine (Alexandra Finder) i Uwe (David Zimmerschied) oraz ich kilkuletnią córeczkę Clarę (Pia Kleeman). W pierwszych odsłonach rodzina jawi się jako szczęśliwa - Christine opiekuje się domem i spełnia się jako matka, Uwe pracuje w policji. W kolejnych migawkach pojawiają się jednak niepokojące symptomy, że ich świat nie jest idealny. Uwagę zwracają pierwsze siniaki na ciele Christine, zwiastujące, że w domu dochodzi do aktów przemocy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...