Ale kino+
alekino+
Film. ZOSTAJĘ!

ZOSTAJĘ!

Je Reste!
komedia romantyczna, Francja, 2003, 102 min.
reżyseria: Diane Kurys
obsada: Charles Berling, Colette Maire, Pascale Roberts, Sasha Alliel, Sophie Marceau, Vincent Perez
Premiera w Ale kino+: 4.10.2009 r.
5.00
343
5 głosy | 593 miejsce w rankingu
ZOSTAJĘ!

Bertrand (Vincent Perez) i Marie-Dominique (Sophie Marceau) to przeciętne francuskie małżeństwo: on utrzymuje dom, ona go prowadzi. Szczęśliwe życie pary trzydziestolatków jest jednak tylko pozorne.

Opętany licznymi maniami Bertrand jest człowiekiem trudnym we współżyciu. W domu zaprowadza codzienny rytuał: na obiad jada się wyłącznie jagnięcinę popijaną Bordeaux przy akompaniamencie ballad Jacquesa Brela. Bertrand często wyjeżdża służbowo i wdaje się w liczne romanse nie dostrzegając atrakcyjności własnej żony. Marie-Dominique cierpliwie znosi wszystkie kaprysy męża i wspiera go w zaspokajaniu wszelkich ambicji. Ale rola wzorowej żony i matki przestaje jej wystarczać. Pewnego dnia Marie-Dominique poznaje w kinie pisarza Antoine'a (Charles Berling), przy którym znów czuje się podziwiana i rozumiana. Kochanek wprowadza się do mieszkania Marie-Dominique i Bertranda. Mężowi nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować ten niecodzienny stan rzeczy. Tym bardziej, że zaczyna rozumieć, co stracił i postanawia za wszelką cenę odzyskać żonę.

"Zostaję!" to ogromny sukces frekwencyjny ostatnich lat. We Francji film obejrzało ponad 600 tysięcy widzów. To też najbardziej kasowa pozycja w reżyserskim dorobku DIANE KURYS, która w ciągu trwającej dwadzieścia lat kariery zrealizowała m.in. "Koktajl Mołotowa", "Dzieci stulecia" czy "Od pierwszego wejrzenia" - nominowany w 1983 roku do Oscara. Dużym atutem "Zostaję!" jest znakomita obsada. Główną rolę kobiecą powierzono jednej z największych gwiazd współczesnego francuskiego kina, Sophie Marceau. Aktorka w 1982 roku otrzymała Cezara jako "Największa Nadzieja Kina" za rolę w filmie "Prywatka 2". W swojej bogatej filmografii ma tak znane tytuły, jak "Moje noce są piękniejsze od waszych dni", "Błękitna nuta", "Córka d'Artagnana", "Braveheart. Waleczne serce", "Anna Karenina", "Świat to za mało", "Wierność", czy prezentowany na festiwalu w Cannes obraz "Don't Look Back" Mariny de Van, w którym wystąpiła razem z Monicą Bellucci. W "Zostaję!" Marceau partnerują Vincent Perez i Charles Berling.
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...