Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZUZANNA I CHŁOPCY

ZUZANNA I CHŁOPCY


dramat obyczajowy, Polska, 1961, 82 min.
reżyseria: Stanisław Możdżeński
obsada: Adam Hanuszkiewicz, Andrzej Nowakowski, Ewa Krzyżewska, Tadeusz Pluciński
Premiera w Ale kino+: 21.02.2006 r.
5.00
343
10 głosy | 410 miejsce w rankingu

Przypowieść o próbie charakterów, ubrana w kostium przygodowego dramatu. Trójka młodych ludzi zostaje uwięziona w tatrzańskiej jaskini - w ekstremalnej sytuacji opadną maski i każdy z bohaterów będzie musiał odsłonić swą prawdziwą twarz.

Marek (słynny reżyser teatralny i aktor Adam Hanuszkiewicz) i Karol (Tadeusz Pluciński) są grotołazami. Obydwaj podkochują się w początkującej aktorce filmowej Zuzannie (pamiętna z roli barmanki w "Popiele i diamencie" Ewa Krzyżewska). Rywalizujący przyjaciele zabierają dziewczynę na speleologiczną wycieczkę do tatrzańskich jaskiń. W wyniku wypadku bohaterowie zostają zasypani w jednej z grot. W obliczu niebezpieczeństwa Zuzanna, która do tej pory większą sympatią darzyła przebojowego Karola, odkrywa, że jej faworyt jest w rzeczywistości tchórzem i słabeuszem. Tymczasem cichy Marek okazuje hart ducha, wyprowadza całą trójkę z pułapki i zdobywa serce dziewczyny.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...