Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zwycięstwo

Zwycięstwo

La counquête/The conquest
film biograficzny, Francja, 2011, 105 min.
reżyseria: Xavier Durringer
obsada: Bernard Le Coq, Denis Podalydès, Emmanuel Noblet, Florence Pernel, Hippolyte Girardot, Michèle Moretti, Samuel Labarthe
Premiera w Ale kino+: 6.03.2013 r.
343
Zwycięstwo

6 maja 2007 roku. We Francji odbywa się druga tura wyborów prezydenckich, tymczasem faworyt rywalizacji o najwyższy urząd w państwie, Nicolas Sarkozy (Denis Podalydès), zaszywa się przed światem.

Cécilią (Florence Pernel), co potwierdza jego obawy o rozpadzie małżeństwa. Rozgoryczony i bezradny, zaczyna rozpamiętywać minione pięć lat, w trakcie których zdołał wspiąć się na szczyty politycznej władzy, komplikując jednocześnie życie osobiste. Przed oczami przyszłego prezydenta Francji stają wszystkie polityczne intrygi, medialne potyczki i pozamałżeńskie romanse, w których brał udział.

W "Zwycięstwie" reżyser XAVIER DURRINGER podjął odważną próbę pokazania prywatnej historii prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego. "Sarko", pomimo wielu kontrowersji wokół jego osoby, jest powszechnie postrzegany jako charyzmatyczny i twardy polityczny gracz. Durringer postanowił jednak zajrzeć pod maskę, której prezydent wydaje się nigdy nie zdejmować.

Scenariusz, który napisał Patrick Rothman ("Wewnętrzny wróg") dotyczy czasów poprzedzających zwycięską kampanię Sarkozy'ego z roku 2007 i traktuje o jego wcześniejszych doświadczeniach - zarówno tych na arenie politycznej, jak i tych z życia osobistego. Efektem jest słodko-gorzki, szczery i krytyczny filmowy portret jednego z najbardziej wpływowych ludzi Europy.

Znakomite kreacje w "Zwycięstwie" stworzyli m.in. nominowany za tę kreację do Cezara odtwórca głównej roli Denis Podalydès ("Letni zawrót głowy", "Pokolenie nienawiści", "Do ośmiu razy sztuka") oraz filmowa Cécilia Sarkozy, czyli Florence Pernel ("Trzy kolory: Niebieski", "Z tygodnia na tydzień"). Nominację do Cezara dla najlepszego aktora drugoplanowego zapewnił sobie wcielający się w Jacques'a Chiraca Bernard Le Coq ("Van Gogh", "Wspominać rzeczy piękne"). "Inteligentny, intrygujący i uderzająco dojrzały dramat o marszu Sarkozy'ego ku władzy" - pisał o "Zwycięstwie" recenzent "Los Angeles Times" Kenneth Turan. Roger Ebert na łamach "Chicago Sun-Times" wyrokował zaś: "Ten film może czasem jawić się jako komedia. W istocie jednak jest zupełnie realistyczny. Po prostu prawdziwe życie publicznych postaci może niekiedy okazać się nieodparcie zabawne".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...