Ale kino+
PLATFORMA 45
Film. Życie Carlita

Życie Carlita

Carlito's Way
film sensacyjny, USA, 1993, 139 min.
reżyseria: Brian De Palma
obsada: Al Pacino, John Leguizamo, Penelope Ann Miller, Sean Penn
Premiera w Ale kino+: 19.12.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 161 miejsce w rankingu
Życie Carlita
© dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

Dziesięć lat po realizacji głośnego dramatu gangsterskiego "Scarface / Człowiek z blizną" reżyser Brian De Palma i aktor Al Pacino znów połączyli siły, by zrealizować "Życie Carlita" - film w podobnym gatunku i, jak się okazało, równie znakomity.

Tytułowy bohater, Carlito Brigante (Al Pacino), to portorykański gangster, który po bardzo długiej odsiadce wraca na ulice Nowego Jorku. Niemłody już kryminalista był kiedyś narkotykowym królem, teraz chciałby jednak wieść życie prawego obywatela i otwiera modny klub z muzyką latynoską. Niestety dobre chęci nie wystarczą - dawne kontakty i nawyki szybko dają o sobie znać. Złym duchem Carlita okazuje się jego adwokat i zarazem najbliższy przyjaciel nazwiskiem Kleinfeld (Sean Penn). Ów lubiący ostre życie i kokainę mecenas jest zamieszany w różne ciemne interesy i powoli wyciąga w nie Carlita. Powtarza się historia, którą bohater zna z młodości: narkotyki, podejrzane towarzystwo, przemoc, morderstwa. Mimo woli Carlito podąża coraz dalej ścieżką, która prowadzi go do nieuchronnej zguby.

"Życie Carlita" wyrasta wysoko ponad przeciętny poziom filmów sensacyjnych. Duża w tym zasługa drapieżnej reżyserii i ekspresyjnego stylu wizualnego wykreowanego przez BRIANA DE PALMĘ, ale najwięcej do filmu wniósł duet aktorski Al Pacino i Sean Penn. Pacino demonstruje w "Życiu Carlita" szczytową formę, i tworzy rolę na miarę występów ze swojego najlepszego okresu, z czasów "Stracha na wróble" czy "Serpico". Wielkiemu aktorowi w niczym nie ustępuje Sean Penn, który jako nadpobudliwy, napędzany kokainą i chciwością adwokat Kleinfeld stworzył tu życiową kreację.
SERIALE

Platforma 45

Jedna ekipa i jeden zabójca. Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem, Andrea...


Detektyw Staffe. Mroczne zbrodnie

Detektyw Will Wagstaffe próbuje rozwikłać sprawę brutalnych morderstw. Ktoś...


Co kryje prawda

Serial powstały z inicjatywy Leifa GW Perssona, najbardziej rozpoznawalnego...


Grzechy przeszłości

Historia trzech sióstr, opiekujących się ukochanym ojcem w walijskim serialu kryminalnym.