Ale kino+
alekino+
Film. ŻYCIE NA BIS

ŻYCIE NA BIS

Twice in a Lifetime
dramat obyczajowy, USA, 1985, 112 min.
reżyseria: Bud Yorkin
obsada: Amy Madigan, Ann-Margret, Ellen Burstyn, Gene Hackman
Premiera w Ale kino+: 22.12.2002 r.
343

Harry MacKenzie (Gene Hackman), robotnik w zakładach metalurgicznych i przykładny ojciec rodziny od trzydziestu lat, w dniu swoich pięćdziesiątych urodzin poznaje Audrey Minelli (Ann-Margret), atrakcyjną wdowę.

Wkrótce nawiązuje z nią romans, co wywołuje depresję żony (Ellen Burstyn) oraz konsternację dwóch córek - 17-letniej Helen (Ally Sheedy) i zamężnej już Sunny (Amy Madigan). Harry musi więc wybrać pomiędzy własnymi potrzebami, a poczuciem obowiązku wobec familii.

Adaptacja sztuki Collina Wellanda, brytyjskiego dramaturga, a zarazem współscenarzysty filmu. Realistyczny, pozbawiony tanich sentymentalizmów obraz rodzinych problemów - pisali krytycy. Nominacja do Oscara dla Amy Madigan. Muzykę do filmu skomponował Paul McCartney.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...