Ale kino+
alekino+
Film. ŻYCIE TO DŁUGA SPOKOJNA RZEKA

ŻYCIE TO DŁUGA SPOKOJNA RZEKA

La vie est une long fleuve tranquille
komedia, Francja, 1988, 90 min.
reżyseria: Etienne Chatiliez
obsada: Benoit Magimel, Benoît Magimel, Benoît Magimel, Emmanuel Grendrier, Jean-Brice Van Keer, Patrick Bouchitey
Premiera w Ale kino+: 11.11.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 589 miejsce w rankingu

Sfrustrowana pielęgniarka, poniżana przez swojego długoletniego kochanka - gburowatego doktora, mści się na nim okrutnie. W wyniku urażonej dumy zamienia w szpitalu, w którym pracuje, dwoje noworodków: syna szanowanego dyrektora elektrowni i córkę pochodzącego z nizin społecznych, małżeństwa Groseille.

Po dwunastu latach informuje listownie o zamianie jednych i drugich, łamiąc lekarzowi karierę. Państwo Le Quesnoy są zszokowani tą wiadomością. Za duże pieniądze wykupują od żyjących w nędzy Groseille swojego syna, lecz Momo jest zdemoralizowanym, okradającym staruszki chłopcem. Na domiar złego przyszywani rodzice zaczynają domagać się coraz większych sum.

Nagroda Francuskiej Akademii Filmowej za najlepszy film i scenariusz. Laury dla aktorek: Helcne Vincent i Catherine Jacob.
SERIALE

Alex. Brudny glina 2

Świat Alexa się całkowicie rozpadł. Zapłacił wysoką cenę za uratowanie syna przed mafią, opuściła go żona oraz siedzi w więzieniu za zabicie policjanta. Jak potoczą się dalsze losy byłego policjanta? Przetrwanie w więzieniu o zaostrzonym rygorze nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza jeśli wszyscy wiedzą, że w poprzednim życiu byłeś gliną...


Purpurowe rzeki

Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe Grangé, który brał czynny udział w tworzeniu ekranizacji. Wciągający thriller przedstawiający makabryczny świat pełen straszliwych zbrodni i wstrząsających rytuałów. Detektyw Pierre Niémans i jego nowa partnerka Camille Delauney prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych zbrodni...