Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Życie za życie

Życie za życie

The Life of David Gale
kryminalny, Niemcy/USA, 2003, 130 min.
reżyseria: Alan Parker
obsada: Gabriel Mann, Kate Winslet, Kevin Spacey, Laura Linney, Matt Craven, Rhona Mitra
Premiera w Ale kino+: 15.11.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 81 miejsce w rankingu
Życie za życie

Poruszający dramat społeczny w reżyserii Alana Parkera. W roli głównej występuje gwiazda serialu "House of Cards", Kevin Spacey a partnerują mu Kate Winslet i Laura Linney.

Profesor filozofii David Gale (Kevin Spacey) to czołowy działacz organizacji na rzecz zniesienia kary śmierci, postać powszechnie szanowana w świecie naukowym. Prywatnie jednak nie jest człowiekiem bez skazy - to alkoholik porzucony przez żonę i podejrzany o gwałt na jednej ze swoich studentek. Pewnego dnia zostaje oskarżony o brutalne zamordowanie przyjaciółki i współpracownicy, Constance Harraway (Laura Linney), i skazany na karę śmierci. Ale czy rzeczywiście popełnił tę zbrodnię? Odpowiedzi na to pytanie szuka młoda dziennikarka Bitsey Bloom (Kate Winslet), której Gale udziela ostatniego wywiadu. Z trzech rozmów wyłania się zaskakujący i skomplikowany portret psychologiczny profesora. Bitsey zaczyna wątpić w jego winę, ale Gale nie ułatwia jej sprawy i nie zaprzecza popełnieniu zbrodni. Dziennikarka zaczyna prywatne śledztwo. Niestety ma coraz mniej czasu - wkrótce na Gale'u ma być wykonany wyrok.

Poruszający dramat społeczny w reżyserii ALANA PARKERA, twórcy "Ptaśka" czy "Harry'ego Angela". W roli Gale'a wystąpił dwukrotny laureat Oscara (za "Podejrzanych" i American Beauty") Kevin Spacey ("Siedem", "Tajemnice Los Angeles", "Kroniki portowe"), któremu partnerują Kate Winslet ("Święty dym, "Iris") oraz Laura Linney.

Brytyjczyk ALAN PARKER to jeden z najbardziej cenionych twórców współczesnego kina. Zadebiutował w 1975 roku błyskotliwym pastiszem kina gangsterskiego "Bugsy Malone", za który otrzymał nominację do Złotej Palmy na MFF w Cannes. Sławę, dwa Oscary i sześć Złotych Globów przyniósł mu kolejny film - "Midnight Express". W bogatym dorobku reżysera są tak głośne tytuły, jak: "Sława" (dwa Oscary), "Ściana", "Ptasiek" (Nagroda Główna Jury w Cannes), "Missisipi w ogniu" (Oscar i Srebrny Niedźwiedź w Berlinie), "Przyjdź zobaczyć raj", "Evita" (trzy Złote Globy) i "Prochy Angeli".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...