Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
BIOGRAFIE SŁAWNYCH AKTORÓW I REŻYSERÓW

Carl Bessai

Carl Bessai

reżyser

kraj pochodzenia: Kanada
miejsce: Edmonton

Carl Bessai, reżyser dramatu "Normalni ludzie", w rodzinnej Kanadzie znany jest nie tylko jako reżyser, ale również jako scenarzysta, operator, aktor, a nawet jako scenograf i montażysta.

Choć Bessai najczęściej sam pisze scenariusze do swoich filmów, tym razem posłużył się gotowym tekstem. Nie bez powodu. Travis McDonald, młody Kanadyjczyk stawiający pierwsze kroki w show-biznesie, scenariusz "Normalnych ludzi" napisał na podstawie tragicznego doświadczenia z własnego życia: na jego oczach zginął jego najlepszy przyjaciel. "To wyjątkowo trudny temat" - opowiadał później reżyser. "Dlatego chciałem zrównoważyć go formą. Postawiłem na zbudowanie panoramy, pokazanie w niezależny sposób kilku równoległych życiorysów, których właściciele spotkali się kiedyś w tych tragicznych okolicznościach. Moim mistrzem tego rodzaju opowiadania jest oczywiście Robert Altman".

WYBRANA FILMOGRAFIA REŻYSERSKA

premiery w: Alekino+ CANAL+
2007 NORMALNI LUDZIE 26.05.2010 r.

Ranking

Ranking reżyserów:
suma punktów: 0
średnia: 0.00
miejsce w rankingu: -
SERIALE

Sprawy Jacka Taylora: Zakonnica i Lucyfer

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych epizodów w historii Kościoła katolickiego -...


Trupia farma

Zbrodnia zawsze pozostawia ślad, o czym przekonana jest charyzmatyczna patolog,...


Biuro ochrony

Uhonorowane w 2009 roku nagrodą Emmy "Biuro ochrony" to emocjonujący serial...