Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
BIOGRAFIE SŁAWNYCH AKTORÓW I REŻYSERÓW

Justin Kurzel

Justin Kurzel

reżyser

kraj pochodzenia: Australia
miejsce:

Justin Kurzel urodził się 3 sierpnia 1974 roku w Gawler, w południowej Australii. Reżyser i scenarzysta znany jest z filmu "Snowtown" oraz ekranizacji szekspirowskiego dramatu "Makbet". Twórca wyreżyserował także "Assassin's Creed" - film na podstawie, bijącej rekordy popularności, gry komputerowej o tym samym tytule.

Filmowym debiutem Justina Kurzela był dramat kryminalny "Snowtown". Film przedstawia ponurą historię morderstw, jakie miały miejsce w jednym z miast Australii. Po sukcesie filmu, reżyser zabrał się za kolejną produkcję, tym razem ekranizację szekspirowskiego dramatu. "Makbet" w 2015 roku został nominowany do Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Następnie twórca pracował nad filmem na podstawie gry komputerowej "Assassin's Creed". Justin Kurzel odtworzył w ekranizacji fantastyczny świat, w którym główny bohater zostaje wysłany w podróż w przeszłość, w czasie której musi odnaleźć cenne artefakty. FILMOGRAFIA Filmy wyreżyserowane przez Justina Kurzela. 2016: "Assassin's Creed" - premiera filmu odbyła się w 2016 roku. Jest to historia oparta na fabule gry komputerowej. Główny bohater, Callum Lynch (w jego rolę wciela się Michael Fassbender, znany z filmu "Prometeusz"), zostaje porwany przez tajemniczą organizację. Callum podróżując w czasie powraca do wspomnień swoich przodków - zabójców. Bohater rozpoczyna poszukiwania wartościowych artefaktów. W filmie występują między innymi: Marion Cotillard (znana z roli Mal w kinowym hicie "Incepcja") oraz Jeremy Irons (grający Alfreda Pennywortha w filmie "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości). 2015: "Makbet" - ekranizacja sztuki Williama Shakespeare'a. Akcja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji. Jest to opowieść o zdradzie, żądzy władzy i obłędzie. W rolę Makbeta wciela się Michael Fassbender, a w rolę Lady Makbet - Marion Cotillard. W filmie występują też: Paddy Considine, Sean Harris, Jack Reynor, Elizabeth Debicki, David Thewlis oraz David Hayman. Film dostał Nagrodę Specjalną Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych oraz Srebrną Kamerę w czasie Międzynarodowego Festiwalu Operatorów Filmowych. Ekranizacja została tez nominowana do Złotej Palmy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. 2013: "The Turning" - dramat o trudach dnia codziennego Australijczyków. W filmie występują między innymi: Hugo Weaving, Rose Byrne, Miranda Otto, Callan Mulvey, Susie Porter, Harrison Gilbertson oraz Finn Woodlock. 2011: "Snowtown" - film został, w 2011 roku, nagrodzony nagrodą Grand Prix Międzynarodowego Tygodnika Krytyki. Justin Kurzel za ekranizację otrzymał również Nagrodę AACTA od Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych dla najlepszego reżysera. Film opowiada historię rodziny mieszkającej na przedmieściach Adelajdy. W ich życiu pojawia się John, do którego przywiązuje się najstarszy syn Jamie. Wkrótce jednak chłopiec odkrywa mroczną przeszłość swojego opiekuna. 2004: "Blue Tongue" - dramat krótkometrażowy, którego fabuła skupia się wokół jaszczurki. Młoda dziewczyna próbuje zwrócić na siebie uwagę chłopca, jednak on jest bardziej zainteresowany gadem z charakterystycznym niebieskim językiem.

WYBRANA FILMOGRAFIA REŻYSERSKA

premiery w: Alekino+ CANAL+
2016 Assassin's Creed 24.12.2017 r.
2015 Makbet 11.01.2018 r. 04.12.2016 r.

Ranking

Ranking reżyserów:
suma punktów: 0
średnia: 0.00
miejsce w rankingu: -
SERIALE

Sprawy Jacka Taylora: Zakonnica i Lucyfer

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych epizodów w historii Kościoła katolickiego -...


Trupia farma

Zbrodnia zawsze pozostawia ślad, o czym przekonana jest charyzmatyczna patolog,...


Biuro ochrony

Uhonorowane w 2009 roku nagrodą Emmy "Biuro ochrony" to emocjonujący serial...