Ale kino+
alekino+
BIOGRAFIE SŁAWNYCH AKTORÓW I REŻYSERÓW

Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny

aktor

data ur.: 07.05.1980 r.
kraj pochodzenia: Polska
miejsce: Stalowa Wola

Kariera Macieja Zakościelnego należy do jednych z najbardziej spektakularnych w polskim show-biznesie. Zadebiutował na kinowym ekranie zaledwie kilka lat temu, a już zdobył nie tylko sympatię widowni, ale zyskał status wręcz kultowej postaci. Nazywany "polskim Bradem Pittem" aktor ma dziś mnóstwo poświęconych sobie stron w Internecie i prawdziwe rzesze fanów.

Maciej Zakościelny przyszedł na świat 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Podobno już w podstawówce zdecydował o przyszłym zawodzie, a wybór przypieczętował sukces w lokalnym konkursie Minilista Przebojów, w którym wczuwał się w rock'n'rollowe rytmy piosenek Shakina Stevensa. Równolegle ze szkołą podstawową i rozwijaniem pasji aktorskich przez kilkanaście lat uczył się gry na skrzypcach w szkole muzycznej. Trenował też karate. Nie na darmo, bo już wkrótce zademonstrował swoją sprawność fizyczną na egzaminach do warszawskiej Akademii Teatralnej, na które zabrał też skrzypce. Za pierwszym razem zgubiły go jednak błędy językowe. Po doszlifowaniu dykcji i akcentu dostał się za drugim podejściem. Mimo, że studenci Akademii zwalniani są z zajęć tylko w wyjątkowych wypadkach, jemu udało się pracować na filmowym planie już podczas studiów.

Zadebiutował w 2001 roku w serialu "Plebania". Później wystąpił m.in. w niezależnej produkcji "Na jelenie" oraz serialach "Sfora" i "Samo życie". Dużą popularność przyniosła mu rola Igora w "Na dobre i na złe". Ugruntował ją udział w serialu "Kryminalni", w którym wcielił się w postać podkomisarza Marka Brodeckiego. Pierwszą dużą produkcją kinową z jego udziałem była "Stara baśń". Ostatnio coraz częściej pojawia się w rolach amantów w komediach romantycznych: po wielkim sukcesie kasowym "Tylko mnie kochaj", kolejną tego rodzaju produkcją z jego udziałem jest "Dlaczego nie!". Jesienią tego roku stanął na planie "Straży nocnej" Petera Greenawaya. Cały czas występuje też na deskach teatralnych - obecnie warszawskiego Teatru Współczesnego.

WYBRANA FILMOGRAFIA AKTORA

premiery w: Alekino+ CANAL+
2017 Po prostu przyjaźń 25.12.2017 r.
2016 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach 01.01.2017 r.
2008 SERCE NA DŁONI 13.09.2009 r.
2007 DLACZEGO NIE! 25.12.2007 r.
2007 Nocna straż 17.04.2013 r. 04.11.2008 r.
2006 TYLKO MNIE KOCHAJ 26.12.2006 r.

Ranking

Ranking aktorów:
suma punktów: 13.755
średnia: 3,19
miejsce w rankingu: 11
SERIALE

Sprawy Jacka Taylora: Zakonnica i Lucyfer

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych epizodów w historii Kościoła katolickiego -...


Trupia farma

Zbrodnia zawsze pozostawia ślad, o czym przekonana jest charyzmatyczna patolog,...


Biuro ochrony

Uhonorowane w 2009 roku nagrodą Emmy "Biuro ochrony" to emocjonujący serial...