Ale kino+
KINO MÓWI
Wasze recenzje: Wyjątkowy film

RECENZJE

Wyjątkowy film

recenzja filmu: RESIDENT EVIL, Wlk. Brytania/Niemcy/Francja/USA, 2002, reżyseria: Paul W.S. Anderson

Rick J. Jordan 04.09.2010 20:22


Film ,,Resident evil" jest jako obraz bardzo wyjątkowy, ponieważ można śmiało powiedzieć, że przedstawia on naszą ostatnią dekadę.

Żyjemy w czasach zimnych, trudnych, gdzie ludzie często zapominają o swoich uczuciach i emocjach, stają się bestiami jak zombie. Ekranizacja świetnej gry komputerowej to przykład połączenia genialanego aktorstwa, myślę oczywiście o gwieździe Milli Jovovich, znanej już wcześniej z takiego filmu jak ,,Joanna d'Arc". Także genialnego kina o średniowieczu, wszystkim polecam. Jedna z lepszych ról Dustina Hoffmana. ,,Resident evil" nakręcony został przez świetnego reżysera, autora filmu ,,Ukryty wymiar", ,,Obcy kontra predator", ,,Galaktyczny wojownik". Reżyser ten potrafi świetnie szokowac, robi niesamowicie dobrą fantastykę, mam nadzieję, że jeszcze coś w swojej twórczości nakręci. To światowej klasy reżyser podobnie jak Danny Boyle i jego filmy (np. ,,W stronę Słońca", ,,28 dni później", ,,Niebiańska plaża"). Milla Jovovich zagrała prawdziwą rolę i spisała się świetnie, ciężko aktorkom podjąc rolę bohaterki filmu akcji, co dopiero fantastyki i horroru o zombie. Gra jej jest świetna i niesamowita jak jej postac. Udawadnia to także w nakręconych następnych częściach, których już wyszło trzy, a teraz wchodzi czwarta i czekam na nią z zapartym tchem. Myślę, że Milla Jovovich będzie miała jeszcze więcej dobrych ról (znamy ją także z filmu ,,Ultraviolet" oraz ,,Piąty element"). Napewno zapisze się jako aktorka filmów fantastycznych (dostała także nagrodę na jednym festiwalów jako najlepsza aktorka - Cometę w Niemczech). ,,Resident evil" polecam młodzieży, film jeszcze się nie zestarzał, chociaż najlepsza jest trzecia częśc, czyli ,,Resident evil:zagłada" - podobna swoim klimatem do filmu ,,Mad Max" (bardzo chciałbym, aby powstały nowe części tej niesamowitej i świetnej fantastyki - niekoniecznie z Melem Gibsonem, ale młodym i świetnym aktorem, na przykład z Leonardo DiCaprio, ja go widzę w tej roli, oby tylko trochę schudł).

Obraz Paula W.S. Andersona to drugi po ,,Ukrytym wymiarze" film światowej klasyki kina, a napewno najlepszy przykład dobrego filmu młodziezowego, gdzie pełno jest akcji, pościgów, świetnych, charakterystycznych dialogów, postaci, muzyki rockowej i metalowej, genialnego montażu oraz dobrej gry przede wszystki Milli. Czekam na kolejne części tego świetnego przykładu kina jak można świetnie przenieśc grę komputerową do kin.

SZUKAJ RECENZJI

miesiąc
rok
szukana fraza