Ale kino+
alekino+
Wasze recenzje: Zasłużone 5 punktów

RECENZJE

Zasłużone 5 punktów

recenzja filmu: SZCZĘKI 2, USA, 1978, reżyseria: Jeannot Szwarc

Hawkeye 24.01.2011 23:55


Jako stary fan "Szczęk" nie mogę nie skomentować kontynuacji.

Drugą część uważam za naprawdę świetną kontynuację (od razu napiszę, że pierwszej części jak dla mnie nie pobije po prostu ŻADEN inny film).

Ale o drugiej nie mogę powiedzieć, że jest niewypałem. Przeciwnie! Napięcia nie brakuje. Oj na pewno nie. Roy Scheider jak zawsze znakomity, tej roli nie można było po prostu zawierzyć komu innemu. Szwarc spisał się co najmniej bardzo dobrze. I wreszcie na koniec - John Williams. Cenię tego kompozytora najbardziej ze wszystkich tych "filmowych". Ścieżka jaką stworzył dla kontynuacji "Szczęk" na prawdę nie odstępuje muzyce z pierwszej części. No, nieznacznie tylko. Są w niej elementy przyjemniejsze dla ucha (mojego;), są i te, które bym zastąpił niektórymi z części pierwszej. Jedno jest pewne - słuchając wielu motywów Williamsa z tego filmu, dostaje się gęsiej skórki! (zwłaszcza finałowego)

Widzowie, wsłuchujcie się w ścieżkę dźwiękową, gdy główny czarny charakter zaczyna zmierzać ostatecznie ku Brody'emu trzymającego za kabel elektryczny. Cóż za muzyka! Cóż za geniusz z tego Williamsa!

Miłego oglądania, ale jako, że to "Szczęki"- również - słuchania!

Ode mnie zasłużone 5 punktów;)

Przy okazji - może alekino! zaoferuje jakiś dokument o twórczości Johna Williamsa? Pozdrawiam :)

SZUKAJ RECENZJI

miesiąc
rok
szukana fraza